czwartek, 5 kwietnia 2012

Film na podstawie książki "Sekret"


Wczoraj wieczorem obejrzałam dosyć kontrowersyjną serię wywiadów pt. "Sekret", przedstawiającą prawo przyciągania, którym rzekomo kieruje się cały wszechświat. Co ciekawe, w filmie wypowiadają się specjaliści z tak rozbieżnych dziedzin jak psychologia, metafizyka, teologia, fizyka kwantowa, finanse, medycyna, a poza tym pisarze i przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukcesy dzięki przestrzeganiu zasad prawa przyciągania.

Film stara się wyjaśnić i spopularyzować specyficzny tok myślenia. Myślenia, które może odmienić nasze życie. Mimo, iż skierowany jest do każdego, uważam, że tak naprawdę skorzystają z niego jedynie ludzie, którzy już są nastawieni do życia pozytywnie lub chcą nad sobą popracować. Jeżeli po przeczytaniu samej idei pojawi się u kogoś ironiczny uśmiech, radzę nie marnować czasu. 

Naukowe wyjaśnienie prawa przyciągania, wskazuje na związek myśli/ w y o b r a ż e ń  z wywoływanymi przez nie emocjami/ o d c z u c i a m i, co więcej ich wpływ na nasze zachowanie, kondycję fizyczną i wydarzenia w naszym życiu. Nie chciałabym tutaj zagłębiać się w szczegóły - cały film można obejrzeć na wielu stronach internetowych (m.in. tutaj z polskimi napisami). 

Moim zdaniem wszystko co dzieje się w naszym życiu to racjonalny związek przyczyn i skutków. Chcąc cokolwiek osiągnąć musimy intensywnie o tym myśleć i z determinacją podejmować ku temu odpowiednie kroki. Było to dla mnie oczywiste nawet bez wiedzy o prawie przyciągania. Film jest dla mnie doskonałym potwierdzeniem, że kieruję się w życiu odpowiednią filozofią i są ludzie, którzy również wierzą w jej powodzenie. Ze strony technicznej film wykonany jest raczej tandetnie - za to daję 1. Samą ideę oceniam na 5! Serdecznie polecam obejrzeć! x

7 komentarzy:

 1. czytałam i cośw tym jest - chciaz całość ostro przefilozofowana. Jeśli czegoś naprawdę chcemy i intensywnie o tym myślimy to podświadomie dążymy żeby to osiągnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorotko dobrze, że nie przeczytałam tego posta 3 lata temu, bo sformowanie tandetnie- okrutnie by mnie dotknęło. Sekret wtedy odgrywał niezwykle ważną rolę w moim życiu. Dużo się zmieniło, a ja sama poświeciłam tematyce pozytywnego myślenia wiele czasu. Mogłabym sie nawet skusić o napisanie jakiegoś dłogaśnego felietonu porównując Ho'oponopono, Potęga Podświadomości - Murphy'go itd itd. teraz wiem, że sekret na tle wszystkiego wygląda blado, ukirunkowany był na sprzedaż co widać na oficjalnej stronie jako pierwszy wyszedł z szeregu i stworzył książkę dla nastolatków, gadzet na pulpit z inspirującymi myślami itp itd. Tak bardzo przegadany i niestety naciągający,że od samego myślenia wycinania karteczek i myślenia manna spadnie nam z nieba.
  tak pisząc to, stwierdzam, że bede musiała kiedyś zrobić u siebie post o tej tematyce, wydaje mi ise ze po 3 latach całkiem do ciekawych konkluzji doszłam!
  Jedno jest pewne i niepodważalne pozytywne myślenie to niezwykłe narzędzie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, mysle, ze wielu ludzi odstraszy wyjasnienia tego podejscia za pomoca przeroznych teorii i filozofii, na przeczytanie tej ksiazki nawet sama nie mam ochoty, hahaa co nie zmienia faktu ze jestem chodzacym przykladem jej dzialania

  OdpowiedzUsuń
 4. cale przedsiewziecie moim zdaniem takze zbyt komercyjne

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tym już 2 lata temu od znajomych ,miałam obejrzeć i jakoś się rozeszło . Ale koleżanka przekazała mi jedną myśl z niego (poniekąd bardzo oczywistą ) trzeba zawsze myśleć pozytywnie bo to przyciąga szczęście Myśle - przyciąga ,ale wiem że i tak moje działania i wysiłek wpływają na moje życie
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Filmu nie oglądałam... ale książkę przeczytałam ... i mam mieszane uczucia...

  OdpowiedzUsuń