niedziela, 26 lutego 2012

Telefon dla blogerki

Zapytanie mojej ulubionej blogerki Ema Mija na temat najlepszego w tym momencie telefonu dla niej, zachęciło mnie do konsultacji z ekspertem (moim ukochanym J) oraz zostawienia jej treściwego komentarza. Po chwili namysłu, postanowiłam podzielelić się tą informacją również na moim blogu, ponieważ uważam, że wiele młodych osób oraz blogerek ma podobne wymagania jeżeli chodzi o funkcjonalność telefonu. Mam tu na myśli głównie dobrą jakość zdjęć oraz sprawny dostęp do internetu.

Uniwersalną prawdą, jest fakt, że telefonia bezprzewodowa i telekomunikacja posuwa sie naprzód w zawrotnym tempie i na rynek stale wypuszczane są nowe rozwiązania. Póki co nie istnieje jednak telefon, który byłby  n a j l e p s z y  w robieniu zdjęć oraz dostępie do internetu. Oczywiście biorąc pod uwagę obecne możliwości, na prowadzenie wysuwa się najnowszy model iPhone. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić/ nie chcą wydać na niego małej fortuny.

Rozważając kolejno dostępne na rynku telefony, które robią bardzo dobre zdjęcia, można śmiało wytypować te z systemem operacyjnym Symbian tj. Nokia / Sony Ericsson. W szczególności wbudowane w nie aparaty, które używają lampy błyskowej w technologii Xenon flash, ponieważ technologia LED flash nie pozwala uzyskanie pożądanej jakości zdjęć po zmroku. W przypadku telefonów z systemem operacyjnym Symbian wiele osób narzeka jednak na nieudolny dostęp do internetu oraz zawieszanie się systemu.

Z drugiej strony, opierając się bardziej na potrzebie dobrego dostępu do internetu, na prowadzenie wysuwają się telefony z systemem operacyjnym Android np. HTC / nowe modele Samsung czy Motorola.

Na dzień dzisiejszy poleciliśmy telefon Motorola XT720 Motoroi (także znany jaki Motorola XT711) dla Ema Mija, ale zamiast wymieniać konkretne modele, napiszę tylko, że przy wyborze nowego telefonu komórkowego osoby zainteresowane dobrą jakością zdjęć oraz łatwym dostępem do internetu powinny przygotować się na kompromisy oraz zwrócić szczególną uwagę na:
- wiodące technologie telekomunikacyjne - iPhone lub Android
- jakość funkcji aparatu fotograficznego - optymalną ilość pikseli (wysoka liczba MP, spowalnia proces robienia zdjęcia i wymaga szybszego procesora, 8 MP jest ok), dobrej jakości obiektyw oraz lampę błyskową (najlepiej Xenon flash), być może także funkcję HD video
- długość życia baterii


Mam nadzieję, że powyższe informacje ułatwią Wam wybór następnego telefonu! x

2 komentarze:

 1. Baaaardzo dziękuję Wam za pomoc! Przyznam, że nie widziałam nawet o polecanym modelu motoroli. Jestem w trakcie poszukiwania go w sieciach dostępnych w PL :)
  Wyszedł Ci naprawdę dobry post, konkretny i bardzo przydatny.

  Pozdrawiam ciepło,
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziekuje Asiu, ciesze sie ze moglismy pomoc;]

  OdpowiedzUsuń