wtorek, 1 listopada 2011

Dom Moich Marzeń cz.|: Elewacja

Tak jak obiecałam, listopad będzie u mnie głównie miesiącem dekoratorskich inspiracji! Zapraszam do obserwowania i komentowania!

Serię postów Dom Moich Marzeń zacznę od tego jak wyglądałby on z zewnątrz. Zdecydowałam, że wszystko zależałby od jego lokalizacji; przede wszystkim kraju w jakim by się znajdował. Chciałabym aby mój dom miał w sobie coś typowego dla danego zakątka świata, doskonale wtapiał się w lokalne klimaty oraz nawiązywał do historii i tradycji. Gdzie ostatecznie zamieszkam tego nie wie nikt! Póki co, mam klarowną wizję tego, jak moja wyśniona rezydencja wyglądałaby w USA, Anglii i Polsce...

Tak więc, mieszkając w Stanach, chciałabym urządzić się w typowym amerykańskim domku rodzinnym. Koniecznie obijanym białymi, drewnianymi panelami, z kratkami w oknach (które otwierają się pionowo!) i bez płotu. Bardzo podobają mi się też schody frontowe oraz ganki:


Moje ideały jeżeli chodzi o Anglię to stare, tradycyjne, pełne charakteru dworki, folwarki i chaty. Obrośnięte powojem, otoczone dojrzałymi ogrodami, zbudowane z cegly lub kamienia, z przepięknymi, ciężkimi, drewnianymi drzwiami:

Piddletrenthide Manor House, UK

Staropolski dworek rodem z "Pana Tadeusza" to oczywiście mój polski ideał. Parterowy z zagospodarowanym poddaszem, gankiem ze strzelistym dachem i kolumnami, położony na skraju lasu wśród wysokich drzew (najlepiej dębów!):

Dworek w Tomaszowicach
Dworek w Suchej

Rozmarzcie się razem ze mną!
Jak wyglądałby dom WASZYCH marzeń?

1 komentarz: