poniedziałek, 24 października 2011

Disneyland Kalifornia

Kalifornijski park rozrywki Disney tak naprawdę składa się z dwóch osobnych praków, a dokładnie: Disneyland Park (gdzie można spotkać Myszkę Mickey J) oraz Disneyland California Adventure Park (główną atrakcją są tam kolejki górskie). Takie rozwiązanie pozwala efektywnie pogrupować atrakcje dla dzieci i dorosłych. Tak czy inaczej nasze bilety pozwoliły odwiedzić oba parki. 

Do moich ulubionych atrakcji należą:
  • Największa kolejka górska w parku - California Screamin'
  • Bezwładnie opadająca w dół kolejka - Hollywood Tower of Terror
  • Space Mountain - Kolejka zjeżdżająca w ciemności, wewnątrz budynku
  • World of Color - 45 min. show, który składa się z pokazu fontanny połączonego ze światłami, muzyką, urywkami filmów Disney'a i ogniem! Jest to najnowsza atrakcja parku i od razu została uznana za bardziej widowiskową niż słynny pokaz fontanny przed Hotelem Bellagio w Las Vegas; ja miałam okazję obejrzeć oba i uważam, że pokaz Bellagio jest mniej skomplikowany technicznie, ale wyrafinowany i skierowany dla dorosłych; pokaz Disney to spektakularna atrakcja rodzinna. Coś niesamowitego!
Bilety do"najszczęśliwszego miejsca na świecie"...

Domek Myszki Minnie!

Miny uchwycone podczas zjazdu kolejką górską - bezcenne!  

"Jeżeli jesteś ciekaw świata, odkryjesz wiele interesujących rzeczy do zrobienia. I jedna rzecz, której potrzeba aby coś osiągnąć to odwaga." [ Walt E. Disney ]

2 komentarze:

  1. Ale chciaaaaaałabym tam kiedyś pojechać ech :P A drogie bilety? :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Za bilety zaplacilismy $100/ za osobe ze znizka, normalnie chyba kosztuja $150

    OdpowiedzUsuń