niedziela, 8 lipca 2012

Tydzień Restauracji w LA

W przyszłym tygodniu w Los Angeles rozpoczyna się doroczna edycja tak zwanego Tygodnia Restauracji podczas którego można będzie zjeść lunche i kolacje w najlepszych restauracjach w mieście w bardzo przystępnych cenach! Jest to bardzo fajna inicjatywa mająca na celu promocję lokalnych restauracji i osiągnięcia najbardziej utalentowanych szefów kuchni. Każda restauracja biorąca udział w tej imprezie z góry ustala i wycenia menu a la carte, w którego skład wchodzą przystawka, danie główne i deser w cenach od $15 do $45 za osobę (ok. 45-135 zł). Tak wiele lokali zgłasza chęć udziału w tym przedsięwzięciu, że ciężko jest zdecydować się, które z nich odwiedzić w przeciągu zaledwie kilku promocyjnych dni. Po długiej debacie nasz pierwszy wybór padł na restaurację Gordona Ramsay przy hotelu London West Hollyood na Sunset Strip. Mimo, że odraża mnie jego agresja, restauracje, które prowadzi to bezsprzecznie jedne z najznakomitszych na świecie (zbiorowo posiadają aż 11 gwiazdek Michelin!). 
Zastanawiamy się także nad rezerwacją stolików na kolację w znanej włoskiej restauracji o wymownej nazwie Scarpetta w Beverly Hills oraz na lunch w azjatyckim lokalu Asia De Cuba. Aż ślinka cieknie na samą myśl...

2 komentarze:

  1. świetna akcja :)
    weszłam na stronę i wybór jest naprawdę niesamowity :)

    wiem, że nie ma co porównywać, ale w Łodzi też mamy podobną akcję, tylko oczywiście wybór jest węższy i w każdej restauracji jest tylko jedno danie w specjalnej cenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. koniecznie zdaj relacje,jak smakowały dania!!:)

    OdpowiedzUsuń