piątek, 12 czerwca 2015

Matki Polki w Los Angeles
Moja znajoma wpadła ostatnio na pomysł, żeby zorganizować polskie mamy w Los Angeles. Chciała stworzyć grupę, której łatwo byłoby wymieniać się pomysłami i organizować wspólne rozrywki. Zebrało się więcej osób, niż którakolwiek z nas znała osobiście do tej pory. Już pierwszego miesiąca doszło do  k i l k u  grupowych, rodzinnych i babskich spotkań.

Wtedy  też obiecałam sobie, że przestanę powtarzać utartą formułkę, że mieszka tu niewielu Polaków. To nieprawda. Prawda jest taka, że Polacy, którzy mieszkają w Los Angeles są doskonale zintegrowani i przez to też trochę zakamuflowani. Są przeważnie w związkach z obcokrajowcami, bez zarzutu mówią po angielsku, są obyci z kultura, rynkiem pracy i realiami życia na tyle, że nie dążą do kontaktów z rodakami, żeby przetrwać, a raczej dla przyjemności. 

Dzięki temu przyjemniejsze są nie tylko relacje pomiędzy nimi, przyjemniejsze jest ich indywidualne, codzienne życie, a przede wszystkim - reakcja tubylców na hasło, że pochodzi się z Polski. Generalnie, jest to podstawowa różnica, jaką zauważyłam w porównaniu do polskich emigrantów w Europie. Jest to moim zdaniem zasługa i duży plus wiz, ale to już całkiem inny temat. x


6 komentarzy:

 1. Co masz na myśli z tymi wizami? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wizy to jest przesiew i jak by nie patrzył ma on pozytywne konsekwencje.

   Usuń
 2. Fajny pomysł ! Coś takiego zawsze mi się marzyło jak byłem dzieciakiem teraz szkoda że nie mam na to czasu

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się w 100 % co do tych plusów spowodowanymi wizami! Mieszkam w Berlinie, jedyne chamstwo jakie mnie tutaj spotkało to ze strony polskiej patologii,która wyjechała do pracy.
  Sytuacja: ja w okularach,oglądam się za siebie bo usłyszałam ojczysty język,oglądam się patrzę na kobietę z dzieckiem w wózku,drugą kobietę i prawdopodobnie jej męża po czym kobieta z dzieckiem 'szmata myśli,że jak ma okulary to nie widzę,że się patrzy,pierdolona niemra' WSTYD mi było strasznie,ale nie za siebie tylko za nich,za ich brak kultury! za ich totalnie zlewczy styl bycia i brak jakiekolwiek szancunku do 2iego człowieka. Patologia i tyle.

  OdpowiedzUsuń